pozycjonowanie stron WWW projektowanie wykonywanie technologie flash xhtml php javascript actionscript xhtml


Szukaj:  

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności:

 Kalendarz w Google

Firma Google wprowadza coraz więcej rozwiązań. W ich wyszukiwarce można uzyskiwać informacje w wielu językach, przeglądać notowania giełdowe, mapy i najważniejsze wiadomości, znajdować numery telefoniczne abonentów ze wszystkich miast w USA, przeszukiwać ponad miliard grafik oraz czytać wiadomości z ogromnego archiwum grup dyskusyjnych. Na ich stronie można przeczytać, że misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, aby stały się one powszechnie dostępne i użyteczne.


Jakiś czas temu wprowadzili swoją pocztę elektroniczną, udostępnili aplikacje Picasa umożliwiające błyskawiczne wyszukiwanie, edycję i udostępnianie wszystkich zdjęć znajdujących się na komputerze.
Teraz szykuje się nowa usługa, czyli kalendarz, który pozwoli na organizowanie swojego czasu oraz informowanie znajomych o terminach ważnych wydarzeń i synchronizację swojego terminarza z wybranymi użytkownikami. Korzystanie z Google Calendar wymaga zarejestrowania konta Google, na szczęście nie musi to być konto pocztowe w systemie Gmail. System Gmail został oczywiście zintegrowany z kalendarzem i możliwe jest dodawanie wydarzeń bez opuszczania konta.
Google Calendar ma podobny wygląd do innych, elektroniczny kalendarzy. Można wybierać różne tryby widoku (dzień, tydzień, miesiąc, następne cztery dni, harmonogram zdarzeń). Podczas wpisywania nowego terminu można wpisać cel spotkania, jego miejsce (wpisując np. New York można także skorzystać z Google Maps, które po kliknięciu przeniesie nas do wyszukiwarki map, która pokaże mapę miasta – jeżeli oczywiście znajduje się ono w zasobach google). Kalendarz pozwala na ustalenie ile minut przed rozpoczęciem kalendarz ma przypomnieć o spotkaniu. Posiada funkcje zapisania cykliczności terminów (każdego dnia, co tydzień, itp.), umożliwia bardzo wygodne wyszukiwanie w zasobach kalendarza, ale z tego przecież Google słynie.
Bardzo ciekawą funkcją jest udostępnianie swojego kalendarza innym, co pozwala na łatwe organizowanie spotkań grupy. Bez zgody użytkownika kalendarz nie będzie dla nikogo dostępny, a więc obrońcy prywatności powinni spać spokojnie.
Na widok swojego kalendarza można nakładać widok kalendarza znajomego lub jeden z kalendarzy dostępnych dla wszystkich użytkowników (np. kalendarz świąt obchodzonych w Niemczech) .
Nie ma jeszcze usługi w języku polskim, ale do obsługi kalendarza wystarczy bardzo podstawowa znajomość języka angielskiego.
 
Dodano: 2006-04-12

TAGI: kalendarz, produkty google, darmowe oprogramowanie

powrót

  2006 - 2008 © marcol.art.pl