pozycjonowanie stron WWW projektowanie wykonywanie technologie flash xhtml php javascript actionscript xhtml


Szukaj:  

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności:

 Słynne i świetne przeglądarki, czyli FIREFOX 2.0 vs IE 7.0

Mniej więcej w tym samym czasie najgroźniejsi przeciwnicy w świecie przeglądarek wypuścili na rynek swoje nowe produkty.
Na stronie Firefoxa można przeczytać, że: słynna i uznana przeglądarka internetowa w wersji 2.0 będzie jeszcze szybsza, bezpieczniejsza i da całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci. Piszą także, że wprowadzono wiele znaczących usprawnień i funkcji, dzięki którym przeglądanie Internetu stanie się przyjemniejsze.
Natomiast Microsoft reklamuje, że: proste jest piękne, że zmieniony wygląd udoskonalonego interfejsu to więcej wymaganych funkcji, a mniej niepożądanych, że nowy wygląd zapewnia także maksymalny obszar ekranu wyświetlania witryn sieci Web, ograniczając jednocześnie przeszkadzające paski narzędzi.


Oczywiście nie są to szczegółowe specyfikacje, lecz krótkie opisy reklamowe, zresztą promocja nie różni się za wiele, bo obie firmy oprócz wyglądu swojej aplikacji przede wszystkim postawiły na jej bezpieczeństwo w sieci.
Microsoft ma dużo do nadrobienia w tej kwestii, bo Internet Explorer od lat jest atakowany za zbyt dużą liczbę błędów, które narażają system operacyjny na zagrożenia. M.in. dlatego Firefoks, uważany za bezpieczniejszą przeglądarkę, odbiera IE udział w rynku.
Dla Microsoftu nowa przeglądarka to prawie rewolucja, a może nawet i reaktywacja, bo poprzednia wersja IE ukazała się pięć lat w październiku 2001 roku. Obecnie dla aplikacji internetowych oznacza to niemal całą epokę.
W przypadku młodszego Firefoksa nie ma takiego szoku, ponieważ wcześniej wprowadzano kilka usprawnień, m.in. łatwiejsze przeglądanie stron.
Czas oczywiście pokaże, która przeglądarka jest się lepsza. Firefox do zyskania ma bardzo wielu nowych internetowych surferów www, bo według danych firmy Onestat Firefox ma już 11 procent światowego rynku przeglądarek, a wszystkie wersje IE ciągle ponad 80, a więc szykuje się walka Dawida z Goliatem?
 
Dodano: 2006-10-23

TAGI: bezpieczna przeglądarka internetowa, Mozilla, Microsoft

powrót

  2006 - 2008 © marcol.art.pl