pozycjonowanie stron WWW projektowanie wykonywanie technologie flash xhtml php javascript actionscript xhtml


Szukaj:  

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności:

Słynne i świetne przeglądarki, czyli FIREFOX 2.0 vs IE 7.0

Mniej więcej w tym samym czasie najgroźniejsi przeciwnicy w świecie przeglądarek wypuścili na rynek swoje nowe produkty.
Na stronie Firefoxa można przeczytać, że: słynna i uznana przeglądarka internetowa w wersji 2.0 będzie jeszcze szybsza, bezpieczniejsza i da całkowitą swobodę w dostosowaniu jej do Twojego stylu życia w Sieci. Piszą także, że wprowadzono wiele znaczących usprawnień i funkcji, dzięki którym przeglądanie Internetu stanie się przyjemniejsze.
Natomiast Microsoft reklamuje, że: proste jest piękne, że zmieniony wygląd udoskonalonego interfejsu to więcej wymaganych funkcji, a mniej niepożądanych, że nowy wygląd zapewnia także maksymalny obszar ekranu wyświetlania witryn sieci Web, ograniczając jednocześnie przeszkadzające paski narzędzi.

^top

Trojany ciągle popularne

Według Laboratorium Panda Software w porównaniu z rokiem 2004 liczba nowych trojanów zwiększyła się dwukrotnie, a w drugim kwartale 2006 stanowiły one ponad 54% wszystkich nowo wykrytych niebezpieczeństw w sieci. Wraz ze wzrostem aktywności trojanów nastąpił znaczny spadek liczby robaków - w opisywanym okresie wykryto ich zaledwie 4,9%.

^top

Obrazy w formacie Windowsa

Firma Microsoft chce wprowadzić na rynek nowy format plików graficznych o wdzięcznej nazwie Windows Media Photo. Format ten ma rywalizować z formatem JPEG. Obrazki w nowym formacie są podobno dwa razy mniejsze niż obrazy JPEG. Przy kompresji 12:1 uzyskać można efekt podobny jak w JPEG przy kompresji 6:1.

^top

Kalendarz w Google

Firma Google wprowadza coraz więcej rozwiązań. W ich wyszukiwarce można uzyskiwać informacje w wielu językach, przeglądać notowania giełdowe, mapy i najważniejsze wiadomości, znajdować numery telefoniczne abonentów ze wszystkich miast w USA, przeszukiwać ponad miliard grafik oraz czytać wiadomości z ogromnego archiwum grup dyskusyjnych. Na ich stronie można przeczytać, że misją Google jest uporządkowanie światowych zasobów informacji, aby stały się one powszechnie dostępne i użyteczne.

^top

 Strona:1 2  3 

  2006 - 2008 © marcol.art.pl