pozycjonowanie stron WWW projektowanie wykonywanie technologie flash xhtml php javascript actionscript xhtml


Szukaj:  


 

 

 

 

 

 

 

Technologie:

Aby ułatwić zrozumienie niektórych pojęć związanych z Internetem, tworzeniem stron www oraz oprogramowaniem wprowadziłem mały przewodnik po trudniejszych zagadnieniach.

CMS

CMS (ang. Content Management System), czyli system zarządzania treścią. Jest to aplikacja internetowa, która pozwala na proste zarządzanie serwisem internetowym osobie bez znajomości kodów źródłowych strony. Aplikacja pracuje na serwerze WWW, a do jej obsługi wystarcza przeglądarka internetowa - dzięki temu nie ma konieczności instalowania oprogramowania na komputerach osób opiekujących się serwisem.

^top

DOMENA I SUBDOMENA INTERNETOWA

Każdy komputer pracujący w sieci Internet ma swój własny numer, czyli adres (tzw. IP) dzięki czemu można go odszukać wśród innych. Numery te są długie i trudno byłoby je zapamiętać stworzono nazwy domenowe (adresy internetowe), któe są swego rodzaju tłumaczeniem ciągu liczb na ciąg znaków alfanumerycznych - łatwych do zapamiętania (np. www.moja-domena.pl).

^top

HOSTING

Do publikacji swojej strony w Internecie potrzebny jest serwer, na którym zostanie ona umieszczona. Dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego (co do rozmiaru, szybkości połączenia, itp.) serwera.

^top

HTML

HTML (HyperText Markup Language) to język formatowania służący do publikowania treści w Internecie. Jest to swoisty język programowania, który pozwala formatować tekst i łączyć go z grafiką (pliki jpg, png, gif, swf). Różna dokumenty HTML mogą łączyć hipertekstowe powiązania (popularnie nazywane linkami) tworząc strukturę stron/portali WWW, po której porusza się użytkownik Internetu. Język HTML jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym (Windows, MacOS, OS/2, rożne odmiany Unixa, itd.).

^top

 Strona:1 2 

  2006 - 2008 © marcol.art.pl