pozycjonowanie stron WWW projektowanie wykonywanie technologie flash xhtml php javascript actionscript xhtml


Szukaj:  


 

 

 

 

 

 

 

Technologie:

Aby ułatwić zrozumienie niektórych pojęć związanych z Internetem, tworzeniem stron www oraz oprogramowaniem wprowadziłem mały przewodnik po trudniejszych zagadnieniach.

PRZEGLĄDARKA INTERNETOWA

Przeglądarka internetowa jest to program umożliwiający pobieranie i wyświetlanie dokumentów hipertekstowych (np. HTML, XHTML, XML), a także plików multimedialnych (flash, video, itd.), które zazwyczaj potrzebują wtyczek instalowanych jako dodatek do przeglądarki. Istnieje wiele przeglądarek, wśród których do najpopularniejszych należą: Firefox, Mozilla, Opera, Internet Explorer, Konqueror oraz Safari.

^top

WYSZUKIWARKA INTERNETOWA

Ponieważ zasoby Internetu rozrastają się w bardzo szybko, nikt nie byłby w stanie ich katalogować ręcznie. Dlatego powstały wyszukiwarki. Wyszukiwarka to oprogramowanie, którego zadaniem jest zbieranie informacji zawartych na stronach internetowych, przetwarzanie ich i prezentowanie użytkownikowi w przystępny sposób.

^top

XHTML

XHTML to skrót od Extensible Hypertext Markup Language, czyli język hipertekstowy używany do tworzenia stron internetowych. Polecenia tekstowe (znaczniki i atrybuty) pozwalają na realizację tzw. linków (odsyłaczy), wyświetlanie różnych czcionek, grafiki i innych elementów.

^top

 Strona: 1 2

  2006 - 2008 © marcol.art.pl